Hooandja auhinnavalik

Siin on väike pildivalik Photoville näitusest.

Hea hooandja, sel lehel on võimalik tutvuda minu kampaanias müügiks pakutavate piltidega. Minu projekti saab Hooandja kaudu toetada siit: http://www.hooandja.ee/projekt/karel-kraviku-fotonaitus-blood-unquiet-new-yorki.

Näide sellest, millisena võiks välja näha print peale raamimist.

Näide sellest, millisena võiks välja näha print peale raamimist.

Olen siia kampaaniasse püüdnud valida absoluutse paremiku oma viimaste aastate töödest. Kuigi mulle endale meeldivad põhiliselt mustvalged pildid, siis püüdsin arvestada erinevate maitsetega ning pakun igal tasemel valida ühe mustvalge ja ühe värvilise pildi vahel. Teie pildivaliku ja kättetoimetamise detailid täpsustame peale kampaania lõppu.

Toeta 5€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides.

Toeta 10€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis (samal ajal minu näitusega) mais 2015.

Toeta 15€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud print suuruses 20x30cm.

Kuigi Eestis on tehtud palju uhkemaid virmaliste pilte, esindab just see pilt minu jaoks siinmail jälgitavaid virmalisi. Esiplaanil olev puu annab pildile sügavust, taustal aga on tagasihoidlik virmalistekaar. Antud pilt on mul ka endal kodus ära raamitud, huvitaval kombel sobis sinna juurde must paspartuu ning lilla raam.

Mustvalge pilt pealkirjaga "Mere poole" on mõnusalt mitmeplaaniline - esiplaanil sügavate mustadega veevoolumuster, keskplaanil oja kohale kalduv puu ning taga meri.

Toeta 25€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud print suuruses 30x45cm.

Pilt Saka pankranniku alusest metsast võib olla üks ilusamaid metsapilte, mis ma kunagi teinud olen. Detailsus ja tonaalsus teevad sellest väga dekoratiivse pildi, eriti muidugi raamituna mattklaasi all.

Pilt Udria rannakividest meeldib mulle värvide tõttu - mere pind, mis läheb sinakast vahust üle rohekatest laineteks ning tagapool uuesti läikivaks siniseks, kollakat päikseloojangut on tasakaalustamas märgmust merekivi.

Toeta 35€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud print suuruses 36x54cm.

Mustvalge pilt Narva jõest oma sügava perspektiiviga otsekui imeks endasse, mõnusalt eristuvate toonidega pilved teevad taeva ilusaks, jões peegeldudes lisandub sinna veel veesillerdus.

Pilt mehest ja ujuvast koerast on natuke igavikuline, draamat lisavad pilvede vahelt läbi tulevad päiksekiired. Omaette dimensiooni lisab pildile sinakas-oranžikas taeva peegeldus lainesäbrus. Taas üks pilt, mis on mul omal ära raamitud, kasutasin oranži paspartuud ning tumehalli raami.

Toeta 50€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud print suuruses 40x60cm.

Mustvalge "Roman ja Julia" on arvatavasti üks mu tuntumaid pilte, mis on muuhulgas rippunud ka Londonis Royal Geographical Society näitusesaalis. Spetsiaalselt Hooandja printide jaoks sai tehtud täiesti uus töötlus, mis on väga õrn duotone, andes sellele peaaegu mustvalge filmi väljanägemise. Pildil endal on rohkelt sügavust, seda nii füüsilises kui ka tunnetuslikus plaanis.

Öine pilt talvisest Kohtla-Järvest võib olla üks mu enimostetumaid pilte - kuigi pilt tundub isegi natuke sünge, on selle omale soetanud mitmed endised ida-virulased, meenutamaks seal elatud aastaid. Üsna sümboolne pilt Ida-Virumaast.

Toeta 75€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud print suuruses 50x75cm.

Valisin kõige suuremas suuruses printimiseks just need kaks pilti oma detailsuse tõttu. Mustvalge pilt on tehtud Vasknarvas, kus Narva jõgi Peipsist alguse saab. S-kujuline jõelooge oma veemustritega moodustab mõnusa koosluse kõrkjate ja põõsastega, mis juhtivad vaataja tähelepanu kahele pisikesele kalamehefiguurile. Taustal on Peipsi järv, omaette võlu on muidugi gravüürilikul taeval.

Värviline pilt kujutab pankrannikult langevat Toilamõisa juga, mis alles mõned aastad tagasi "avastati". Õhtupäike värvib pankranniku erinevad kihid ning toob esile pinnamustrid. Kõva tuul on loojangul roosakaks värvunud vee poolkaarde puhunud, selgesti on eristatavad allpool aina kiiremini liikuvad veepiisad. Sellist ürglooduse tunnet pole mul Eestis matkates just tihti tekkinud.

Toeta 100€ või enam

Toetaja nime äramärkimine näitust tutvustavates materjalides, kutse toetajate jaoks korraldatud autoriõhtule Linnagaleriis mais 2015 ja signeeritud akrüülklaasist plokk koos fotoga suuruses 15x21cm. Rohkem infot fotoklaasi kohta: http://artprint.ee/shop/product/fotoklaas-lauale

Mustvalge pilt lapsest Narva-Jõesuu rannas kuulub minu auhindu võitnud seeriasse "Blood Unquiet". Hooandja on arvatavasti unikaalne võimalus soetada omale pilt sellest seeriast niivõrd soodsa hinnaga. Kuna tegu on sügavalt isikliku teemaga, siis kahtlen, et neid pilte üldse kunagi müüki panen.

Teine valik sel tasemel assotsieerus mulle endale juba pildi tegemise hetkel Liisi Koiksoni laulusõnadega "Meil siin sajab, meil siin valmivad õunad" - kõik see on tavapärasest pisut poeetilisemas võtmes ka pildil olemas.

Peen kiri ehk selgitused pakutavate auhindade kohta

Kõik prindid (välja arvatud klaasplokid) tulevad järgnevate omadustega:

  • Tegemist on raamimata printidega. Kahjuks pole mul võimalik pakkuda raamitud pilte, kuna raamimine on kallis ega mahu mu eelarvesse. Samuti on inimeste eelistused selles osas on väga erinevad ning sõltuvad ka sisekujundusest. Tartus pakub väga kvaliteetset raamimisteenust Raamikoda, kus selle kampaania pilte saab raamida 10-protsendilise soodustusega. Samuti olen neile andnud omapoolsed soovitused raamimiseks.
  • Prindid on pealkirjastatud ja signeeritud esiküljel, pildi all (nii nagu ülal näha). Esikülje signeering on kirjutatud käsitsi puutetundlikul ekraanil ning pildi alla trükitud. Esikülje signeering ei ulatu pildiala peale ning pilti on võimalik raamida jättes signeering paspartuu alla. Klaasplokkidel esiküljel signeering puudub.
  • Prindid on signeeritud tagaküljel omakäeliselt, iga pilt eraldi, pliiatsiga - vältimaks pikaajalisest seismisest tulenevaid võimalikke tindikahjustusi. Klaasplokid on signeeritud ainult tagaküljel, samuti pliiatsiga, vältimaks tindikahjustusi ja läbi paistmist. Parandus: kuna ma avastasin, et pliiats antud paberi tagaküljele lihtsalt peale ei jää, siis otsisin signeerimiseks arhiveerimiskõlbuliku tindiga kirjutusvahendi ning üritasin signeerida tagaküljed nii, et allkiri ei läheks pildi ala peale.
  • Kõik prindid (va klaasplokid) on trükitud Fomei Pro Pearl poolmatile paberile arhiveerimiskõlbulike tuhmumiskindlate pigmenttintidega. Paber on satiinise pinnaga, mis annab talle mati paberi peegeldusomadused ja läikiva paberi dünaamilise ulatuse (tumedad toonid on sügavad). Prindid trükib Minu Print.
  • Piltidele on raamimise parimate tavade järgi jäetud küllaldane valge äär, et oleks võimalik raamides jätta paistma pildi valge äär (nagu ülevaloleval näitel näha). 
  • Etteantud pildisuurust (näiteks 40x60cm) tuleb tõlgendada nii, et pilt ja valged ääred mahuvad selle suuruse sisse. Samuti ei ole kõik pildid 2:3 külgede suhtega, sel juhul jäävad kahte külge laiemad valged ääred.
  • Pildid jõuavad hooandjani Smartposti või Omniva vahendusel, kuni 36x54cm pildid on pakitud sirgelt papilehtede vahele, suuremad prindid rullikeeratuna karpi. Klaasplokid püüan võimaluste piires isiklikult üle anda.